Ultimele Noutăți

27-07-2018

Curs de formare profesională pentru fermieri

Asociaţia Gal Napoca Porolissum organizează gratuit cursuri de formare profesională pentru fermieri.

Cursurile au o durată de  5 zile și se vor organiza în Cluj-Napoca la USAMV., la finalizarea cursurilor se obține diplomă acreditată de Ministerul Agriculturii.

Cine poate participa?

- fermierii înscriși la APIA și DSVSA

- fermierii beneficiari ai măsurii 6.1 - Instalarea tinerilor fermieri; M6.3 - Sprijin pentru dezvoltarea fermelor mici.

Acte necesare pentru înscriere: CI, copie Print-screenul de la APIA, adeverința de la medicul veterinar pentru animale.

Pentru mai multe detalii vă rugăm să citiți documentul anexat.

16-07-2018

Programul de lucru și de audiență al Primăriei comunei Căpușu Mare

Începând cu data de 23.07.2018 programul de lucru și de audiență al Primăriei comunei Căpușu Mare se modifică!

Pentru a citi dispoziția vă rugăm să deschideți documentul atașat. Vă mulțumim!

22-06-2018

Şedinţa Consiliului Local al comunei Căpuşu Mare-luna IUNIE

Şedinţa Consiliului Local al comunei Căpuşu Mare va avea loc pe data de 27.06.2018, începând cu orele 10:00. Pentru a vizualiza dispoziţia, convocatorul, anunţul- procesul verbal în limba română şi maghiară, vă rugăm să deschideţi documentul ataşat.

Vă mulţumim!

18-05-2018

Şedinţa Consiliului Local al comunei Căpuşu Mare - luna MAI

Şedinţa Consiliului Local al comunei Căpuşu Mare va avea loc în data de 23 mai 2018, orele 10. pentru a vizualiza dispozitia, convocatorul si anuntul- procesul verbal in limba romana si maghiara, va rugam sa deschideti documentele atasate.

Va multumim.

18-05-2018

Înştiinţare referitoare la vaccinarea antirabică a carnasierelor domestice

Pentru detalii, vă rugăm să deschideţi documentul ataşat. Vă mulţumim.

04-05-2018

Informatii accesare masuri de agromediu

Materialele de informare pentru Campania 2018 pot fi accesate pe siteul www.apia.org.ro link:

20-04-2018

Şedinţa ordinară a Consiliului Local al comunei Căpuşu Mare va avea loc miercuri, 25.04.2018 ora 10

Pentru a vizualiza Dispoziția, Convocatorul, Anunțul, Procesul verbal și Anunțul în limba maghiară vă rugăm să deschideți fișierele atașate.