Ultimele Noutăți

18-05-2018

Şedinţa Consiliului Local al comunei Căpuşu Mare - luna MAI

Şedinţa Consiliului Local al comunei Căpuşu Mare va avea loc în data de 23 mai 2018, orele 10. pentru a vizualiza dispozitia, convocatorul si anuntul- procesul verbal in limba romana si maghiara, va rugam sa deschideti documentele atasate.

Va multumim.

18-05-2018

Înştiinţare referitoare la vaccinarea antirabică a carnasierelor domestice

Pentru detalii, vă rugăm să deschideţi documentul ataşat. Vă mulţumim.

04-05-2018

Informatii accesare masuri de agromediu

Materialele de informare pentru Campania 2018 pot fi accesate pe siteul www.apia.org.ro link:

20-04-2018

Şedinţa ordinară a Consiliului Local al comunei Căpuşu Mare va avea loc miercuri, 25.04.2018 ora 10

Pentru a vizualiza Dispoziția, Convocatorul, Anunțul, Procesul verbal și Anunțul în limba maghiară vă rugăm să deschideți fișierele atașate.

22-02-2018

Şedinţa ordinară a Consiliului Local al comunei Căpuşu Mare va avea loc pe data de 28 februarie 2018

Vă aducem la cunoştinţă că şedinţa ordinară a Consiliului Local al comunei Căpuşu Mare va avea loc în data de 28 februarie 2018, ora 10.

09-02-2018

In atentia fermierilor din comuna Căpuşu Mare!!!

Vă aducem la cunoştintă că în data de 26.02.2018 la ora 15 la Căminul Cultural din Căpuşu Mare va avea loc o întâlnire de informare privind depunerea cererilor unice de plată APIA 2018.

26-01-2018

Şedinţa ordinară a Consiliului Local al comunei Căpuşu Mare va avea loc pe 31 ianuarie 2018, orele 10,00

Convocarea Consiliului Local al comunei Căpuşu Mare, în şedinţă ordinară, pentru data de  31 ianuarie 2018, orele 10.00, la Primaria Căpuşu Mare, din localitatea Căpuşu Mare, nr. 24 A, Judeţul Cluj.

12-12-2017

Informare din partea Autoritatii Nationale Sanitara Veterinara si pentru siguranta alimentelor asupra gripei aviare

Datorita contextului epidemiologic international, a confirmarii mai multor focare de gripa aviara si a modificarilor climatice din ultima perioada, precum si a numarului mare de pasari salbatice existente pe diferite amenajari naturale si artificiale, in scop preventiv se impune intensificarea la nivel antional a monitorizarii starii de sanatate a efectivelor de pasari si respectarea cu strictete al cerintelor de biosecuritate in fermele de pasari cat si in gospodariile populatiei.

Pentru prevenirea introducerii gripei aviare in Romanaia se instituie mai multe masuri.

Pentru a va informa referitor la masurile de prevenire si protectie, va rugam sa deschideti documentul atasat.

08-12-2017

Primaria Căpuşu Mare anunță organizarea concursului pentru ocuparea funcției publice de consilier - grad profesional principal si a funcției publice consilier - grad asistent în data de 17.01.2018

PRIMĂRIA COMUNEI CĂPUȘU MARE, JUDEȚUL CLUJ
anunță:

Concurs pentru ocuparea functiei publice de consilier- grad profesional principal si concurs pentru  ocuparea functiei publice consilier- grad asistent in data de 17.01.2018 ora 10

Primăria Comunei Căpușu Mare organizează concurs pentru recrutarea pe perioadă nedeterminată a funcției publice de execuție vacante de consilier, clasa I, grad profesional principal, în cadrul compartimentului registrul agricol  si fond funciar  si concurs pentru  recrutarea pe perioada nedeterminata a functiei publice de executie, consilier, clasa I, grad asistent in cadrul compartimentului contabilitate din cadrul aparatului de specialitate al primarului.

Concursul se va organiza la sediul Primăriei comunei Căpușu Mare, judetul Cluj, str. Principală, nr.24A, în data de  17.01.2018, ora 10 - proba scrisa si în data de 19.01.2018, ora 9 interviul (Consilier , clasa I, grad asistent în cadrul compartimentului contabilitate) respectiv ora  11(Consilier principal,   clasa I,  în cadrul compartimentului  registrul agricol-fond funciar) iar selectia dosarelor in data de 04.01.2018.
               Dosarele de concurs se depun la sediul Primăriei Comunei Căpușu Mare, judetul Cluj, cam 12, secretariat, în termen de 20 de zile de la data aparitiei anuntului în Monitorul Oficial al României partea a III-a.

Termenul limită de depunere a dosarelor este data de 27.12.2017 ora 14,00.
               Condițiile de participare, bibliografia si actele necesare înscrierii la concurs sunt afișate la afișierul primăriei si pe site-ul www.primaria-capusumare.ro./concursuri-angajari
Relații suplimentare se pot obține la sediul Primăriei Comunei Căpușu Mare, județul Cluj, str. Principală, nr.24A, tel.0264 350006, e-mail
pcapusu@yahoo.com.

PRIMAR