Ultimele Noutăți

20-09-2019

Sedinta ordinara a Consiliului Local al comunei Capusu Mare, 25 septembrie 2019

Va aducem la cunostinta ca in data de 25 septembrie orele 10,00 la sediul Primariei Capusu Mare va avea loc sedinta ordinara a Consiliului Local al comunei Capusu Mare.

Pentru a citi Dispozitia, Convocatorul, Procesul verbal si Anuntul in limba romana si maghiara, va rugam sa deschideti documentele atasate.

16-09-2019

În atenţia asociaţiilor de proprietari şi administrarea condominiilor

Modificări aduse cadrului legislativ care reglementează înfiinţarea, organizarea și funcționarea asociațiilor de proprietari și administrarea condominiilor.

Pentru a citi informațiile, vă rugăm să deschideți documentul atașat.

02-09-2019

Concurs conducător auto - microbuz școlar, 24.09.2019

Școala Gimnazială Căpușu Mare organizează concurs de ocupare pe durată nedeterminată unui post de muncitor cu atribuții de conducător auto - microbuz școlar.

Concursul va avea loc în data de 24.09.2019, ora 9,00 - proba scrisă, ora 10 - proba practică și ora 11 proba de interviu. probele vor fi susținute la sediul instituției, comuna Căpușu Mare, sat Căpușu Mare, str. Principală, nr. 124-126.

Pentru mai multe detalii referitor la condiții și bibliografia concursului, vă rugăm să citiți documentul atașat.

26-08-2019

Anunt referitor la utilizarea apei potabile

Vă aducem la cunoştinţă că există posibilitatea de intermitenţe în furnizarea continuă a apei în Dângăul Mare, Dângăul Mic și Bălcești deoarece debitul sursei nu mai face față datorită consumului pentru alte scopuri (udarea grădinilor).

Astfel VĂ RUGĂM FOLOSIȚI APA DIN REȚEA STRICT PENTRU SATISFACEREA CONSUMULUI PERSONAL, IGIENA ȘI NECESITĂȚILE GOSPODĂREȘTI NORMALE pentru a nu afecta disponibilitatea apei pentru alți concetățeni prin utilizarea ei în alte scopuri de grădinărit și agricultură.

Mai multe informații în documentul atașat.

23-08-2019

Şedinţă Consiliu Local - 28 august 2019, orele 10,00

Vă aducem la cunoştinţă că în data de 28 august 2019, orele 10,00 va avea loc şedinţa ordinară a Consiliului Local al comunei Căpuşu Mare.

Pentru a citi dispoziţia, convocatorul, anunţul în limba română şi maghiară şi procesul verbal, vă rugăm să deschideţi documentele ataşate acestui anunţ.

23-08-2019

Investiţii în procesarea- marketingul produselor din sectorul pomicol

AFIR anunţă lansarea sesiunii de depunere a Cererilor de Finanţare pentru submăsura 4.2a - Investiţii în procesarea- marketingul produselor din sectorul pomicol, prin PNDR 2014-2020, în perioada 19 august 2019 - 31 ianuarie 2020.

Mai multe amănunte în documentul ataşat anunţului.

08-08-2019

Ședința extraordinară a Consiliului Local al comunei Căpușu Mare, 09 august 2019, orele 10:00

Vă aducem la cunoștință că mâine, 09.08.2019, orele 10:00, va avea loc ședința extraordinară, cu convocare de îndată a Consiliului Local al comunei Căpușu Mare.

Pentru a citi Convocatorul, Dispoziția, Anunțul în limba română și maghiară și Procesul verbal, vă rugăm să deschideți documentele atașate.

05-08-2019

Angajare conducător auto - microbuz școlar

Școala gimnazială Căpușu Mare, comuna Căpușu Mare, jud. Cluj organizează concurs de ocupare pe durată nedeterminată a unui post de muncitor cu atribuții de conducător auto - microbuz școlar.

Pentru mai multe informații, condiții specifice, calendarul concursului și bibliografie, vă rugăm să deschideți documentul atașat acestui anunț.

24-07-2019

În atenţia circumscripţiilor sanitar veterinare

Înregistrarea şi identificarea ecvideelor.

Pentru detalii, vă rugăm să citiţi documentul ataşat.

22-07-2019

Licitaţie publică - spaţiu comercial 25 mp, Căpuşu Mare

Primăria comunei Căpuşu Mare organizează în data de 20 august 2019 licitaţie publică cu strigare în vederea închirierii unui spaţiu comercial (fosta cofetărie), 25 mp, situat în sat Căpușu Mare nr. 148.

Pentru mai multe detalii, vă rugăm să accesați pagina destinată licitațiilor.

19-07-2019

Ședință ordinară a Consiliului Local, 24 iulie 2019, orele 10:00

Vă aducem la cunoștință că miercuri, 24 iulie 2019, începând cu ora 10:00, va avea loc ședința ordinară a Consiliului Local al comunei Căpușu Mare.

Pentru a putea citi Dispoziția și Convocatorul, Procesul verbal, Anuntul în limba română şi limba maghiară, vă rugăm să deschideți documentele atașate anunțului.

12-07-2019

Buletin informativ privind renunţarea la igienizarea terenurilor prin incendiere

Pentru mai multe informaţii cu privire la igienizarea terenurilor prin incendiere, vă rugăm să deschideţi fişierul ataşat.

12-07-2019

Anunţ cu privire la prevenirea răspândirii virusului PPA prin mijloacele de transport

Pentru mai multe informaţii cu privire la prevenirea răspândirii viruslui PPA, vă rugăm să deschideţi fişierul ataşat.

12-07-2019

Anunţ referitor la Comunicarea Ministerului Sănătăţii privind prevenirea infecţiilor cu virusul West Nile

Pentru mai multe informaţii cu privire la Comunicarea Ministerului Sănătăţii privind prevenirea infecţiilor cu virusul West Nile, vă rugăm să deschideţi fişierul ataşat.

11-07-2019

Informare referitoare la protecția animalelor în caz de condiții meteo extreme și dezastre naturale

Pentru mai multe informații cu privire la normele de protecție al animalelor în caz de condiții meteo extreme și dezastre naturale, vă rugăm să deschideți fișierul atașat.