Ultimele Noutăți

21-09-2018

Şedinţă ordinară al Consiliului Local- 26 septembrie 2018, ora 10:00

Şedinţa ordinară al Consiliului Local al comunei Căpuşu Mare va avea loc pe data de 26.09.2018, orele 10:00.

Pentru a putea citi Dispoziţia, Convocatorul, Procesul Verbal, Anunţul (atât în limba română cât şi în limba maghiară), vă rugăm să deschideţi documentele ataşate.

Vă mulţumim!

17-09-2018

Şedinţă extraordinară al Consiliului Local- 19 septembrie 2018, ora 10:00

Şedinţa extraordinară al Consiliului Local al comunei Căpuşu Mare, va avea loc pe data de 19 septembrie 2018, orele 10:00.

Pentru a putea citit Dispoziţia, Convocatorul, Procesul Verbal, Anunţul (atât în limba română cât şi în limba maghiară), vă rugăm să deschideţi documentele ataşate.

Vă mulţumim!

06-09-2018

Curs gratuit - Lucrător în comerţ - pentru persoane fără loc de muncă

Curs gratuit - „Lucrător în comerț” pentru persoane fără loc de muncă. Durata cursului de calificare este 360 de ore, se acordă 1.800 lei subvenție la absolvirea cursului.

Pentru mai multe detalii, condiții și lista actelor necesare pentru înscriere, vă rugăm să deschideți documentul atașat.

27-07-2018

Curs de formare profesională pentru fermieri

Asociaţia Gal Napoca Porolissum organizează gratuit cursuri de formare profesională pentru fermieri.

Cursurile au o durată de  5 zile și se vor organiza în Cluj-Napoca la USAMV., la finalizarea cursurilor se obține diplomă acreditată de Ministerul Agriculturii.

Cine poate participa?

- fermierii înscriși la APIA și DSVSA

- fermierii beneficiari ai măsurii 6.1 - Instalarea tinerilor fermieri; M6.3 - Sprijin pentru dezvoltarea fermelor mici.

Acte necesare pentru înscriere: CI, copie Print-screenul de la APIA, adeverința de la medicul veterinar pentru animale.

Pentru mai multe detalii vă rugăm să citiți documentul anexat.

16-07-2018

Programul de lucru și de audiență al Primăriei comunei Căpușu Mare

Începând cu data de 23.07.2018 programul de lucru și de audiență al Primăriei comunei Căpușu Mare se modifică!

Pentru a citi dispoziția vă rugăm să deschideți documentul atașat. Vă mulțumim!